Čištění rozvodů vody osmipatrového bytového domu v Jaroměři. Havárie přerušila čištění

Od 16. do  21. listopadu jsme měli naplánováno čištění rozvodů studené pitné vody v obytném domě na sídlišti Zavadilka. Důvodem bylo znečištění vody u odběratelů v jednotlivých bytech. Čistit se mělo 9 větví kompletních rozvodů studené a teplé vody (1 studená + 2 teplá) od přípojky městského vodovodu po kohoutky v jednotlivých bytech. V celém osmipatrovém domě je 44 bytů. 

Po vyčištění všech větví domovních vodovodních rozvodů mají být mají být k přípojce městského vodovodu nainstalovány filtry k zachycení mechanických nečistot. Plánovaná životnost filtru byla stanovena na 3 měsíce.  

Protože jsme po prvním dnu narazili na silné až havarujní znečištění dodávané vody, naše čištění jsme dočasně přerušili. Městské vodovody údajně intenzvně pracují na odstranění nahlášené závady.

Podívejte se na fotografie a video z průběhu čištění. 

Video zde: Čištění rozvodů vody osmipatrového bytového domu v Jaroměři 16. 11. 2020
Proplach jednotlivých větví rozvodu vody probíhá propojením přípojky vodovodu a vodovodního rozvodu přes proplachovací stroje. Na vstupu jsou po dobu čištění umístěny filtry, které zajišťují zachycení případných nečistot ze zdroje a proplach čistou vodou.  


Proplach vykazoval vysoký stupeň znečištění díky silným usazeninám v domovních rozvodech.

 
Ve filtrech se po napojení na městský vodovod začaly viditelně usazovat hrubé nečistoty.

Po vyčištění celé větve, které trvalo cca 8 hodin, byl filtr na vstupu viditelně silně zanesený nečistotami ze zdrojové vody. 


A na závěr slíbené video :-)Potřebujete poradit? 
Adresa: Honza Stehlík, Praha, Hradec Králové, Liberec, Pardubice, TrutnovIČ: 75283263, DIČ: CZ9004263862
Zavolejte mi na tel.: +420 607 469 496
Nebo mi napište email:
cistenivodovodnihopotrubi@email.cz
Veškeré informace o mých službách najdete zde: 
https://www.cistavodazvodovodu.cz/

Komentáře