Havárie vody na Lysečinské Boudě v Krkonoších odstraněna. Vyčištění ucpaného přívodu a zdroje pitné vody pomohlo obnovit letní provoz

Když neteče dost vody do hotelu, je o problém zaděláno. A když neteče voda do horské boudy skoro 1000 metrů nad mořem, tak je to skutečně problém na druhou.


Lysečinská Bouda ( lysecinskabouda.eu ) ve východních Krkonoších byla začátkem srpna najednou bez vody. Té bylo ve studni dost, ale totálně ucpané potrubí o průměru 40 mm a v délce zhruba 200 m znemožnilo dodávku pitné vody do hotelu. A protože se čištění potrubí doposud neprovádělo, náročné horské podmínky se na provozu podepsaly. Potrubí i studna bylo zaneseno jehličím, trávou, prorostlými kořeny a železitými usazeninami.


Pro provozního boudy jsme prý byli při ostraňování havárie prý poslední záchrana. Naštěstí jsme měli mezi zakázkami pár dnů volna, tak jsme se mohli pustit do práce. Podívejte se na naše video. 


Na rovinu, byly to dva dny dřiny. Materiál, čistící stroje a vodu k čištění jsme tahali v horském terénu převážně ručně. Ještě, že bylo dobré počasí. Kdyby voda přestala téct v zimě, tak by mohli do jara provoz hotelu zastavit a hosty poslat domů.


Čištění potrubí bylo opravdu náročné. Vodu na proplach potrubí jsme dováželi ze vzdáleného zdroje a pak ji ještě museli přečerpávat k nátokové studni, odkud jsme potrubí čistili. 
S potrubím jsme kompletně vyčistili i nátokovou studnu včetně přírodního přítoku. Na přívodní a odtokové potrubí jsme nasadili nové ochranné koše. 
S panem provozním jsme se domluvili na další spolupráci při pravidelné údržbě jejich vodního zdroje. Díky našemu zásahu mohla Lysečinská bouda pro svých 40 hostů a další příchozí turisty opět otevřít restauraci a ubytování.   


Proto vžd doporučuji! Nenechávejte údržbu rozvodů pitné vody v domě nebo objektu na poslední chvíli. Rádi vám je jednou ročně zrevidujeme, vyčistíme a případně i opravíme. Abyste měli ve vašem vodovodu vždy dostatek čisté vody.

Komentáře

  1. Páni, jste zachránci! Může během dvou dnů oprav hotel normálně fungovat? Byla nějaká omezení? To by mě nenapadlo, že ucpané potrubí můžu způsobit takový velký problém. Je nutné dělat údržbu i u rodinných domů? A je možné, že tento problém může mít vliv také na chuť vody? Pořídila jsem filtry na vodu, protože mi poslední dobou naše voda nechutná. Děkuji za odpověď.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat